piątek, 31 maja 2013

SILKA

Cegła SILKA, jak wszystkie silikaty na rynku, jest wapienno-piaskowym materiałem budowlanynm. Cegłę SILKA otrzymuje się z mieszaniny piasku kwarcowego (90%), wapna (7%) i wody (3%). Pod działaniem przegrzanej pary wodnej o temperaturze 200°C przy zwiększonym ciśnieniu 16 atmosfer około 4÷7% krzemionki łączy się z wapnem tworząc nierozpuszczalne krzemiany wapnia. Nowopowstałe związki wiążą ziarna piasku, co wpływa na wysoką wytrzymałość gotowych wyrobów. Proces produkcji silikatu w zakładach produkcyjnych SILKA trwa obecnie niespełna 12 godzin.

Cegły wapienno-piaskowe SILKA charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką gęstością – od 1200 do 1800 kg/m3. Dzięki temu silikaty są niezwykle wytrzymałe, co pozwala wznosić, szczególnie w budynkach jednorodzinnych, cieńsze ściany konstrukcyjne. Silikaty są odporne na rozwój grzybów i innych bakterii. Ściany wznoszone przy zastosowaniu cegły SILKA dobrze stabilizują wilgoć i temperaturę powietrza w pomieszczeniach.

Wysoka gęstość cegieł SILKA gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych SILKA doskonale sprawdzają się jako przegrody wewnętrzne zapewniające komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni.

środa, 29 maja 2013

Sieradzki YTONG najlepszy w Europie

Xella jest producentem nie tylko cegieł wapienno-piaskowych SILKA, ale również betonu komórkowego YTONG. Zakład produkcyjny YTONG w Sieradzu już po raz siódmy zajął pierwsze miejsce w Europejskim Konkursie Jakości organizowanym corocznie w ramach firmy Xella. Sieradzki producent bloczków YTONG wyprzedził kilkadziesiąt zakładów konkurujących o ten najwyższy laur. W maju br. po raz pierwszy w historii tej fabryki odbyły się dni otwarte dla inwestorów indywidualnych i firm z branży budowlanej, podczas których m.in. można było obejrzeć cały proces produkcyjny.

Nieprzerwanie od 2002 roku zakład produkcji betonu komórkowego YTONG z Sieradza plasuje się w czołówce najlepszych europejskich fabryk koncernu Xella. Pierwszą nagrodę sieradzki YTONG otrzymał już po raz siódmy. Jest to dowód uznania dla pracowników zakładu dbających o utrzymanie wysokiej jakości standardów produkcji. W Sieradzu powstaje pełna gama wyrobów YTONG, łącznie z najcieplejszym na polskim rynku materiałem budowlanym - bloczkami YTONG ENERGO o gr. 48 cm. Zastosowane tu technologie produkcji i nowoczesny park maszynowy, sprawiają, że jest to najnowocześniejsza fabryka YTONG na świecie. Tworzone w niej najwyższej jakości ekologiczne bloczki z betonu komórkowego YTONG gwarantują inwestorom doskonałe właściwości cieplne, bezpieczeństwo i trwałość, a co za tym idzie komfort budowy i komfort mieszkania.

Firma Xella co roku organizuje Europejski Konkurs Jakości wśród swoich 36 zakładów. Jego intencją jest wyłonienie fabryki, której produkty cechuje najwyższa jakość. Na decyzję o przyznaniu nagrody mają wpływ parametry i właściwości produktów istotne z punktu widzenia klienta. Są to: wymiary, jakość krawędzi i powierzchni bloczków, sposób ułożenia na palecie, oznaczenie i foliowanie. Pod uwagę brana jest również dbałość o środowisko naturalne. Szczegółowa kontrola odbywa się dwa razy do roku w każdym zakładzie. Ocena bloczków jest prowadzona według systemu, opracowanego przez specjalistów Xella do spraw jakości.

- Przyznanie kolejnej, już siódmej nagrody dla naszego zakładu to niezwykłe wydarzenie. Każde następne wyróżnienie w Europejskim Konkursie Jakości cieszy nas jeszcze bardziej, bowiem świadczy o tym, że nieprzerwanie utrzymujemy najwyższy standard oferowanych produktów – mówi Roman Winiarczyk, kierownik zakładu w Sieradzu. – To również doskonała motywacja do dalszego rozwoju technologicznego oraz pracy nad przygotowaniem do produkcji kolejnych zaawansowanych wyrobów. – dodaje Roman Winiarczyk.

Informacja o nagrodzie zbiegła się z organizacją dni otwartych w fabryce YTONG w Sieradzu, które odbyły się 10-11 maja br. Po raz pierwszy w historii zakładu, wszyscy chętni mieli okazję obejrzeć proces produkcyjny, uczestniczyć w seminariach na temat planowania budowy domu, a także wziąć udział w pokazach murowania z betonu komórkowego YTONG.

Dni otwarte w zakładach YTONG w Ostrołęce, Miliczu oraz Pile organizowane są cyklicznie począwszy od 2010 roku. W zeszłym roku wzięło w nich udział aż 600 osób. Natomiast sieradzką fabrykę w maju tego roku odwiedziło ok. 100 gości. Wśród zwiedzających znaleźli się m.in. uczniowie i studenci kierunków o profilu budowlanym, firmy wykonawcze, projektanci, dystrybutorzy oraz inwestorzy indywidualni. Głównym zamierzeniem tej aktywności jest pogłębienie wśród uczestników wiedzy na temat procesu budowy domu i produkcji wysokiej jakości materiałów budowlanych YTONG.

środa, 15 maja 2013

Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG

Blisko 300 pań uczestniczyło w wiosennej edycji Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG, która odbywała się w 26 miastach Polski. Spotkania oraz wyniki specjalnego sondażu przeprowadzonego wśród uczestniczek pokazały, że panie biorą sprawy w swoje ręce i aktywnie angażują się w cały proces budowy domu jednorodzinnego.

Zakończył się cykl wiosennych, kobiecych spotkań o budowaniu – Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, zarówno pod względem zasięgu, jak i frekwencji. Spotkania odbyły się na terenie całej Polski, w 26 miastach, łącznie wzięło w nich udział blisko 300 pań. To, co wyróżniało tę edycję, to również liczba blisko 30 lokalnych ekspertek, które dzieliły się swoją wiedzą oraz znajomością miejscowych uwarunkowań determinujących budowę domu. Zainteresowanie i chęć udziału w Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG okazała się tak duża, że na specjalne życzenie inwestorek zostały zorganizowane spotkania w Łodzi i Lublinie.

- Dziękujemy Paniom z całej Polski za udział w wiosennej edycji Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Kobiety aktywnie uczestniczą w spotkaniach Akademii i aktywnie budują! – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska. - Spotkałyśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami i opiniami potwierdzającymi, że idea naszych spotkań jest dla nich wartościowa. Wszystkie Panie, które chcą wziąć udział w spotkaniach zapraszamy na kolejną edycję – dodaje Monika Mychlewicz.

Uczestniczki Akademii o swojej roli przy budowie domu

Wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG pokazała, że panie coraz częściej i chętniej uczestniczą w planowaniu i budowie swojego domu. Uczestniczki wzięły udział w specjalnym sondażu, którego celem było poznanie ich spostrzeżeń nt. roli kobiet w branży budowlanej, a także określenie stopnia zaangażowania w proces budowy domu.

Co czwarta kobieta decyduje o wyborze materiałów budowlanych
Ciekawym elementem badania było poznanie motywacji, jakimi kierują się panie budując dom. Wśród czynników wpływających na tę decyzję ponad połowa z nich (56%) wymienia pragnienie komfortu mieszkania i bliskości z naturą. Kolejnymi istotnymi elementami, na które wskazały ankietowane jest chęć bycia niezależnym (41%) oraz możliwość samodzielnego zaaranżowania przestrzeni według własnych potrzeb i oczekiwań (36%). Wyniki te pokazują, że kobiety podchodzą do budowy domu bardzo emocjonalnie. Traktują go, jako realizację swoich marzeń, idealne miejsce dla siebie i swoich najbliższych, wolne od niewygód związanych z bezpośrednią bliskością sąsiadów. To także kolejny dowód na tak aktywny udział w procesie budowy. Na pytanie, dlaczego angażują się w budowę domu – 55% pań potwierdza, że jest to istotna kwestia dotycząca ich przyszłości i chcą mieć nad nią kontrolę.

Panie aktywnie podchodzą do budowy domu na różnych jego etapach. Przy wyborze projektu brało udział aż 62% badanych, 51% - przy wyborze lokalizacji i działki. Co ciekawe, panie decydują także o wyborze technologii i materiałów budowlanych – tak deklaruje ponad jedna czwarta z nich.

Budowa domu jest przedsięwzięciem indywidualnym, wiążącym się z różnymi wyzwaniami. Największym z nich dla uczestniczek Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG jest pozyskanie środków na finansowanie budowy – 45%. Dla 33% pań problemem jest wybór lojalnej, uczciwej ekipy wykonawczej, a dla 27% dobór odpowiedniej technologii i materiałów.

Platforma wymiany doświadczeń
Spotkania z cyklu Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG pokazują, że panie potrzebują przestrzeni, gdzie w nieformalnej, miłej atmosferze poruszane są zagadnienia związane z planowaniem i budową domu. Uczestniczki potwierdziły, że na spotkaniach uzyskały niezbędną wiedzę związaną z przeprowadzeniem budowy domu. Dodatkowo udział w Akademii był dla nich doskonałą platformą wymiany doświadczeń, możliwością dopytania o nurtujące kwestie, tematy. Ważnym elementem spotkań było również otrzymanie, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, praktycznych porad od ekspertek budowy, a także kontaktu do nich.

Ekspertki budowy SILKA YTONG, które prowadzą spotkania w ramach Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG doskonale wiedzą, jak ważną inwestycją jest budowa domu. Wiąże się ona z wieloma wyzwaniami, wątpliwościami, pytaniami. Dlatego też rola Akademii jest dla nich również bardzo ważna.

- Akademia Kobiet Budujących to inicjatywa bardzo potrzebna. Moje wieloletnie doświadczenia związane z realizacją zabudowy jednorodzinnej pokazują, że kobiety miały, mają i będą miały większy wpływ na budowę domu. To one wybierają i dostosowują projekt dla potrzeb rodzinny, załatwiają wszelkie formalności, decydują także o wyborze technologii i materiałów. Rola Akademii jest zatem bezcenna – w jednym miejscu panie otrzymują potrzebną wiedzę i fachowe wsparcie – mówi Anna Marchwacka, z firmy ANMAR, ekspertka budowy SILKA YTONG.

- Miałam przyjemność dołączyć do Akademii Kobiet Budujących w tym roku i muszę podkreślić, że jest to niesamowita i bardzo potrzebna akcja. Jako kobieta, doskonale wiem, że możliwość swobodnej rozmowy i indywidualnych kontaktów z paniami o podobnych doświadczeniach, pomaga w zrozumieniu tematu, w rozwianiu wątpliwości związanych z budową domu. Dzięki takim spotkaniom, kobiety z jeszcze większym zaangażowaniem i pewnością siebie biorą udział w pełnym procesie planowania i budowy swojego idealnego domu – dodaje Anna Bobrowska-Sałuda z biura projektowego „Saluda Architekci”, ekspertka budowy SILKA YTONG.

Zobacz: Akademia Kobiet Budujących