Silka Tempo znajduje zastosowanie na inwestycjach budowlanych w Polsce. Pierwsze elementy wielkowymiarowe znalazły zastosowanie na osiedlu mieszkaniowym COLORE we Wrocławiu.
Wznoszone w technologii Silka Tempo osiedle wyróżnia atrakcyjna i spokojna lokalizacja, nowoczesna architektura oraz
zastosowanie materiałów najwyższej jakości i nowoczesnej technologii.
O wyborze technologii budowlanej Silka Tempo zadecydowały parametry techniczne zapewniające najwyższy komfort akustyczny mieszkań, terminowość oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji.
Wielorodzinne osiedle mieszkaniowe COLORE powstaje w południowej części Wrocławia, na Krzykach. Inwestorem i wykonawcą jest DewelopART Fidelis Sp. z o. o. Sp. k. Osiedle
- Przy wyborze materiałów do budowy ścian postawiliśmy na Silka Tempo – rozwiązanie, które jest dla nas optymalne, zarówno pod względem jakościowym, jak i ekonomicznym. Zapewnia najwyższą jakość wykonania, pozwala skrócić czas realizacji, a co najważniejsze - dzięki swoim parametrom, pozytywnie wpłynie na walory użytkowe mieszkań na osiedlu COLORE – mówi Paweł Siatka, dyrektor ds. inwestycji DewelopART.
W przypadku budownictwa wielorodzinnego, jednym z najważniejszych elementów jest zapewnienie mieszkańcom komfortu akustycznego. Ten czynnik był również kluczowy dla DewelopART, przy wyborze materiałów do budowy osiedla na Krzykach. Wrocławski deweloper zainwestował w bloki Silka Tempo, które zapewniają izolacyjność akustyczną znacznie przewyższającą obowiązujące wymagania. Dzięki bardzo dużej gęstości bloków, mniejszej ilości spoin, Silka Tempo, masywna i jednorodna przegroda zapewni użytkownikom mieszkań doskonałą ochronę przed hałasem. Bloki Silka Tempo charakteryzują się także bardzo wysoką wytrzymałością (20 N/mm2) i trwałością pozwalającą na wznoszenie wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych bez udziału konstrukcji szkieletowych. Są materiałem niepalnym, klasy A1, gwarantując skuteczną ochronę przed pożarem. Dodatkowym ich atutem jest duża zdolność gromadzenia ciepła oraz bezwładność termiczna. Dzięki temu przez cały rok wewnątrz budynku panuje optymalna temperatura i przyjemny klimat. Bloki Silka Tempo wyróżniają się naturalnym pochodzeniem surowców (piasek, wapno), co czyni z nich ekologiczny i najzdrowszy materiał budowlany, przyjazny dla domowników.
Duże rozmiary bloków Silka Tempo oraz łatwość ich montażu zwiększają efektywność inwestycji deweloperskich. Zastosowanie elementów Silka Tempo ponad dwukrotnie skraca czas murowania ścian w porównaniu do bloków drobnowymiarowych. Ma to znaczący wpływ na skrócenie czasu budowy, a co za tym idzie obniżenie kosztów jej prowadzenia. Bloki są przenoszone i osadzane na murze przy pomocy mini-żurawia. Specjalne chwytaki umożliwiają przenoszenie jednocześnie kilku elementów, dzięki czemu nakład pracy na budowie jest znacznie mniejszy.
- Wznoszenie ścian z Silka Tempo jest naprawdę proste i odbywa się dosłownie w mgnieniu oka. Jest to materiał, który spełnił nasze oczekiwania – pozwolił skrócić czas realizacji stanu surowego budynku o blisko 30% oraz ograniczyć koszty inwestycji związane chociażby z wynajęciem sprzętu budowlanego czy robocizną – podsumowuje Paweł Siatka.
Informacje o inwestycji COLORE
COLORE to pierwsza inwestycja w Polsce, która powstaje przy użyciu
innowacyjnego systemu bloków wapienno-piaskowych – Silka Tempo. Osiedle powstaje na Krzykach, spokojnym i dobrze skomunikowanym osiedlu Klecina we Wrocławiu. Trzy-piętrowy budynek został zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Budynek wykonany zostanie w systemie tradycyjnym – na żelbetowych stropach filigran, ściany powstaną przy użyciu bloków Silka Tempo. W ramach inwestycji powstanie 75 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 23 do 73 m2. Wszystkie mieszkania posiadają balkony, a położone na parterze tarasy i zielone ogródki. Termin zakończenia budowy to IV kwartał 2013 roku.
Informacje o Silka Tempo
W 2012 roku Xella Polska unowocześniła linię produkcyjną fabryki w Żabinku k. Poznania. Oprócz standardowych bloków Silka, w zakładzie odbywa się produkcja elementów wielkowymiarowych Silka Tempo. Fabryka w Żabinku, jako jedyna w Polsce produkuje ten materiał budowlany. Po modernizacji fabrykę może opuszczać nawet 20 tys. m3 tych wyrobów rocznie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz